۰۵ آبان

مقایسه انواع چاپ روی نایلون و نایلکس

مقایسه انواع چاپ روی نایلون و نایلکس

دستگا ه های چاپ برروی نایلون و نایلکس به دودسته تقسیم میشوند :

  • دستگاه چاپ سیلک اتوماتیک رول برول

دستگاه چاپ نایلون یا چاپ رول به رول فلکسو گرافیک، دستگاهی ست  که قابلیت چاپ از تک رنگ (متناسب دستگاه )تا ۸ رنگ بر روی رول انواع کاغذ ،گونی و نایلون و نایلکس های مختلف را دارد.

در این چاپ که کیفیت خوبی هم دارد میتوان تا ۶ رنگ روی نایلون چاپ داشته باشیم که برای هر رنگ یک کلیشه ژلاتینی آماده می شود و توسط دستگاه چاپ هر رنگ روی نایلون چاپ می شود.

در این نوع چاپ روی نایلون درتیراژهای ۳۰۰ کیلو و بیشتر با دستگاهای  اتوماتیک انجام می شود و برای تیراژهای زیر ۳۰۰ کیلو  به صرفه نمی باشد.

دستگاه های اتوماتیک ، گران قیمت و باهزینه طراحی بالایی که دارد  کارخانه ها ی بزرگ از این دستگا ه ها استفاده می کنند.

مزایای این نوع چاپ در کیفیت چاپ بالا و  معایب آن ، مشتری حداقل سفارش نایلون را باید ۱۰ هزار تا به بالا بدهد تا به صرفه باشد.

 

  • دستگاه چاپ سیلک دستی وسنتی

در این روش که به چاپ سیلک معرف است میتوانید روی نایلون و کلیه سطوح دیگر از قبیل چرم شیشه فلز و غیره… چاپ داشته باشید.

** نحوه چاپ کردن در چاپ سیلک

 

A=رنگ       B=کاردک              C=طرح         D= توری          E= چهار چوب           F= چاپ

در مراحل اولیه وشروع کارچاپ سیلک ابتدا باید طرح یا آرم و نوشته (C) ازطریق کامپیوتر وپرینت بروی کاغذ کالک بصورت تفکیکی آماده شود.

بعدمخلوطی ازلاک و مواد حساس کننده را در جای کم نور بوسیله کاردک بردوطرف توری سیلک میکشیم به طوری که یک لایه نازک از مواد حساس به نور توری را بپوشاند . بعداز گذاشتن طرح اماده بروی میز نور شابلون خام را را روی آن گذاشته و بمدت سه تا پنج دقیقه عمل نور دهی را ا نجام می دهیم. نورمهتابی فلورسانت میز نور (دستگاه) طرح را بر رو شابلون منتقل میکند.سپس  شابلون را باآب شستشو داده تاطرح نمایان شود .

شابلون آماده فقط برای چاپ تک رنگ کاربرد دارد.

بیشتر  مصارف بازار تولیدی ها با چاپ سیلک دستی با هزینه خیلی کمتر چه از نظر طراحی و چاپ و انتخاب رنگ و با سلیقه مشتریان انجام می شود.

از مزایای چاپ سیلک، مشتری میتواند تعداد ۵۰۰ عدد هم نایلون سفارش بدهد.چاپ سیلک برای مصارف نمایشگاهی و فروشگاه های کوچک استفاده می شود.

معایب این نوع چاپ، چاپ تصویر چند رنگ نمی توانید داشته باشید به علت اینکه درهر بار چاپ ،  فقط یک رنگ از شابلون عبور می کند و معمولا دو رنگ یا تک رنگ چاپ انجام می شود.

شرکت صدرا پلاست آماده ارائه خدمات چاپی سیلک و یا فلکسو با توجه به نیاز مشتری و سلیقه خاص مشتری را دارا می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر و یا سفارش با بخش فروش تماس بگیرید و یا فرم اولیه سفارش را پر نمائید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

یک نظر ارسال کنید