نایلون بسته بندی شیرینگ PVC ،PE و POF

مواد نایلون بسته بندی شیرینگ شامل سه ماده اصلی پلی وینیل کلراید (PVC)، پلی اتیلن (PE) و پلی الفین (POF) هستند. موارد استفاده آن در بسته بندی مواد غذایی، برای محافظت و ایمن سازی محصولات برای خرده فروشی و حمل و نقل. هر یک از آنها دارای قابلیت ها و ویژگی های مختلفی هستند که آنها را برای کاربردهای مناسب خاص  می کند. تفاوت اصلی این نوع بسته بندی جمع کننده چیست؟ بهترین انتخاب برای نیازهای بسته بندی شما کدام است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا متوجه شوید!

مواد تشکیل دهنده نایلون شیرینگ چیست؟

موادی که به نایلون شیرینگ معروف است، یک بسته پلاستیکی شفاف است که برای بسته بندی میلیون ها محصول در سراسر جهان استفاده می شود.

نایلون شیرینگ را نایلون بسته بندی کوچک شونده می گویند، زیرا هنگام قرار گرفتن در معرض گرما در اطراف محصول بسته بندی شده جمع می شود.

هر یک از این سه نوع نایلون شیرینگ را می توان به صورت نایلون بسته بندی چند لایه با مواد افزودنی مختلف با ویژگی های خاص و مورد نیاز برای ماندگاری بیشتر یا شکل ظاهری متفاوت، استفاده کرد. نایلون بسته بندی کوچک شونده را می توان به صورت رول پلاک مسطح، کیسه ای، با پوشانندگی بیش از حد، بانداژ و لوله ای، تشکیل داد و نوعی محافظت بیشتر را به کالاهای بسته بندی شده اضافه کرد. اگر مطمئن نیستید که از کدام نوع نایلون شیرینگ برای بسته بندی ایده آل برای برنامه خود استفاده می کنید، درین مقاله در صدرا پلاست شرح نایلون بسته بندی شیرینگ PVC ،PE و POF آورده شده است.

نایلون شیرینگ PVC (پلی وینیل کلراید)

یکی از رایج ترین نایلون های بسته بندی کوچک شونده

نایلون شیرینگ PVC (پلی وینیل کلراید)

نایلون بسته بندی پی وی سی یکی از رایج ترین نایلون های بسته بندی کوچک شونده (جمع شونده) در جهان است. این محصول به دلیل داشتن وزن سبک و قیمت ارزان و کاربردچند منظوره مشهور است.

اما به دلایل زیادی کمتر از  PE و POF مورد استفاده است. به ویژه به دلیل خطرات موجود برای سلامتی در هنگام تولید و حرارت دادن و پایداری.

در شکل سفت و سخت آن ، PVC با دوام است و در بسیاری از موارد از جمله پروژه های ساختمانی و محصولات ظروف خانگی استفاده می شود. از نظر بسته بندی ، PVC در برنامه های سخت مانند بسته بندی برجسته و تاشو، و بسته بندی های انعطاف پذیر از جمله بسته بندی کوچک، کیسه گذاری، دیده می شود. پلی وینیل کلراید ترکیبی از سه عنصر کربن ، هیدروژن و کلر است.

استفاده از نایلون شیرینگ PVC، به دلیل بوی مضر و شدیدی که با گرم شدن از آن خارج می شود در فضایی با تهویه مناسب توصیه می شود.

پی وی سی در بسیاری از کشورها به دلیل ترکیب شیمیایی و محصولات جانبی مضر منتشرشده در طی ایجاد و تجزیه آن، ممنوع شده است.

برندهایی که به مسئولیت های شرکتی و اجتماعی اهمیت زیادی قائل هستند، در منع پی وی سی در بسته بندی، به این کشورها پیوسته اند.

این مساله مهم است، اگر فکر استفاده از PVC را در بسته بندی خود دارید و یا اگر درحال استفاده از آن هستید.

حقایقی در مورد نایلون شیرینگ پی وی سی:

 • یکی از رایج ترین نایلون های بسته بندی جمع شونده
 • متناسب با تغییرات دما، سرد و گرم میشود، باعث شکنندگی و تردی بیش از حد هنگام سرد شدن و جمع شوندگی در هنگام گرم شدن
 • که منجر به بالارفتن مقاومت در برابر گسترش پارگی میشود.
 • پلی الفین با مقاومت بالاتر در برابر سوراخ شدن
 • وقتی شما از یک بسته بندی پی وی سی استفاده می کنید، مهم این است که از بالاترین استانداردهای ممکن برای استفاده و دفع در سراسر زنجیره تولید استفاده شود.
 • برنامه های کاربردی برای بسته بندی بسته بندی PVC شامل: بسته بندی CD
 • موترد کاربردی برای بسته بندی PVC شیرینگ عبارتند از: بسته بندی CD / DVD ، جعبه های بازی و نرم افزار و سایر موارد غیر خوراکی
 • به دلیل ماهیت شکننده بودن پس از کوچک شدن، برای جمع کردن چندین مورد با هم خوب نیست.
 • رسوبات کربن را بر روی درزگیر باقی می گذارد، نگهداری مناسب و منظم برای عملکرد مداوم مورد نیاز است.
 • در هنگام آب بندی و گرم شدن بوهای مضر را آزاد می کند. احتیاط و تهویه مناسب یکی از موارد ضروری است.
 • جهت گیری ترجیحی (فقط در یک جهت کوچک می شود) و نیروی جمع شدن کم را ارائه می دهد.
نایلون بسته بندی جمع شونده پلی الفین

نایلون بسته بندی فوق العاده با دوام و متنوع

نایلون شیرینگ POF (پلی الفین)

نایلون بسته بندی جمع شونده پلی الفین یک نایلون بسته بندی فوق العاده با دوام و متنوع است. و در بسیاری از کاربردها که در بالا ذکر شد ،جایگزین PVC شده است. همچنین یک ماده ایمن برای مواد غذایی و مورد تأیید FDA است.

مواد پلی الفین با مشخصات مختلفی از جمله بسته بندی متقاطع که مقاومت کششی بالا و وضوح خارق العاده ای را برای کاربردهای بسته بندی پرسرعت فراهم می کند، در دسترس هستند.

بسته بندی متقاطع همچنین مانع از جمع شدن اجزای ماشین آلات بسته بندی شما می شود.

با استحکام بیشتر، توانایی ایجاد رول های طولانی تری از بسته بندی با اندازه های نازک تر .همچنین امکان تغییر رول کمتر و افزایش کارایی و بهره وری را فراهم می کند.

بسته بندی جمع کننده پلی الفین دارای مقاومت بالا در برابر سوراخ شدن است. به این ترتیب برای موارد بسته بندی نامنظم از محافظت عالی در طول چرخه استفاده برخوردار است.

POF در ضخامت های کمتر از (0.35 میل) کمتر موجود است و بیشتر در 45 ، 60 ، 75 و 100 (1 میل) موجود است.

تطبیق پذیری و هزینه نسبتاً کم که POF برای چندین ماشین و فرم بسته بندی ارائه می دهد. آن را به نوعی سازنده تولید کننده بسته بندی محافظ در هر اندازه تبدیل می کند.

 

. در بعضی موارد ، POF به سوراخکاری هایی که به بسته بندی اضافه شده نیاز دارد.

سوراخهای کوچکی که قبل از استفاده به بسته بندی اضافه شده است باعث می شود تا هوا در حین فرآیند جمع شدن در جریان باشد و یک بسته صاف شود.

به همین دلیل نایلون بسته بندی شیرینگ با سوراخ، توسط بسیاری از تامین کنندگان در دسترس است.

حقایقی در مورد نایلون شیرینگ POF

بسته بندی کوچک کننده با کیفیت برتر، بسته بندی کوچک تزئینی با وضوح بالا

ساخته شده از مواد قابل بازیافت 100٪

وضوح عالی و ظاهر قفسه ای براق؛ مناسب برای محصولات مصرفی که ظاهر بسیار مهم است (اسباب بازی ها ، بازی ها ، آب نبات ها ، کتاب ها ، مواد غذایی ، اکثر کالاهای خرده فروشی).

قابلیت کوچک شدن سریع و کامل (در صورت گرم شدن کوچک می شود و به محض بیرون آمدن از تونل جمع شونده، محصول خوبی به دست می آید).

با دوام، همه کاره، کم هزینه

برای جمع کردن چندین مورد با هم عالی است، به عنوان مثال جعبه های دستمال کاغذی.

برای بسته بندی متقاطع و پرسرعت بدون از بین بردن وضوح بسیار عالی است. با کشش اضافی استحکام بیشتری ایجاد می کند و از تجمع و جمع شدن اجزای بسته بندی جلوگیری می کند.

پلی الفین گران تر است، اما دوام بیشتری دارد – اما تحت تأثیر تغییرات دما وجود ندارد.

توسط  FDA برای تماس با مواد غذایی تأیید شده است.

استحکام کششی عالی و مقاومت در برابر پارگی

این بسته بندی ها همچنین قابل چاپ هستند

نایلون شیرینگ PE(پلی اتیلن)

نایلون بسته بندی شیرینگ PE (پلی اتیلن)

پلی اتیلن نوعی پلی الفین است؛ به این معنی که یک بسته مونومر منفرد است که با افزودن اتیلن در طی پلیمریزاسیون تشکیل می شود.

PE در انواع مختلف نایلون بسته بندی محافظ انعطاف پذیر استفاده می شود. از جمله بسته بندی جمع شونده (شیرینگ) و کششی(استرچ) و عملکرد بسیار متفاوتی برای هر یک دارد.

PE می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. اما سه مورد رایج شامل پلی اتیلن با چگالی کم (LDPE)، پلی اتیلن خطی با چگالی کم (LLDPE) و پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) است.

هر یک از اینها به بهترین وجه در کاربردهای مختلف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. اما برای بسته بندی جمع شونده، LDPE رایج ترین شکل است.

LDPE نسبت به سایر اشکال نایلون شیرینگ، استحکام و دوام بیشتر برای کالاهای بزرگتر، مانند چند بسته نوشیدنی دارد.

این بسته بندی ها همچنین قابل چاپ هستند. می توانند گرافیک عالی اضافه شود در حالی که هنوز تصویر و قدرت لازم را حفظ می کنند.

در مواردی که ضخامت POF و PVC به حدود 100 گیج محدود می شود، ضخامت های بالاتر PE تا 1200 گیج امکان پذیر است. از آن در کاربردهای صنعتی دریایی مانند بسته بندی شیرینگ قایق برای ذخیره سازی استفاده می شود.

از معایب PE برای جمع شدگی این است که سرعت جمع شدگی بالایی ندارد. معمولاً حدود 20٪ و وضوح آن به طور قابل توجهی کمتر از سایر بسته بندی ها است.

تفاوت بین نایلون بسته بندی شیرینگ جمع شونده و نایلون بسته بندی کششی PE

نایلون بسته بندی جمع شونده و نایلون بسته بندی کششی اغلب اشتباه گرفته می شوند. زیرا بسیار شبیه به هم هستند، اما عملکرد آنها بسیار متفاوت است.

هنگامی که از PE در یک نایلون شیرینگ استفاده می شود، آن را آزادانه روی یک یا چند مورد قرار می دهند. هنگام اعمال گرما اطراف آنها جمع شده و یک محافظ محکم و مقاوم در برابر ضربه و گرد و غبار ایجاد می کند.

وقتی از PE در کاربردهای کششی استفاده می شود، به فرم دیگری تهیه می شود تا بتواند در اطراف وسایل کشش داشته باشد.

قابلیت الاستیک نایلون بسته بندی، همراه با قابلیت چسبیدن به خود، یک لایه محافظ محکم را در اطراف وسایل نگه می دارد.

نایلون بسته بندی کششی (استرچ) به طور کلی برای پالت سازی و کاور پالت استفاده می شود تا از جابجایی آنها در هنگام حمل و نقل جلوگیری شود. نایلون کششی معمولاً در حدود 100-300٪ کشش دارد، در مقابل نایلون شیرینگ در حدود 50-75٪ کشیده می شود.

حقایقی درباره نایلون بسته بندی جمع شونده و نایلون بسته بندی کششیPE

 • LDPE (پلی اتیلن با چگالی کم) – نقطه ذوب کم ، کشش و استحکام خوب
 • معمولاً برای غذاها و محصولات گوشتی و بسته بندی کششی استفاده می شود.
 • LLDPE (پلی اتیلن خطی با چگالی کم) – نازک تر از LDPE ، به همان اندازه شفافیت مناسب
 •  مناسب برای غذاهای فله ای، غذاهای منجمد، چاپ ها، مواد غذایی، کیسه های زباله، پالت سازی.
 • HDPE (پلی اتیلن با چگالی بالا) یکی از رایج ترین پلیمرها در بسته بندی پلاستیک – USDA
 • مناسب برای کاربردهای سطح پایین و واحد سازی (بسته 24 تایی آب)
 • گرانتر، اما با دوام تر
 • نایلون بسته بندی های جمع کننده (نایلون شیرینگ) پلی اتیلن قابل بازیافت هستند.
 • ضخیم تر – توانایی کشش بیشتر
 • در سنج های ضخیم تر و کاربردهای بزرگتر برای قایق های بسته بندی شده

 

دانستن گزینه های شما می تواند در طولانی مدت در هزینه شما صرفه جویی کند. همیشه بهتر است با تأمین کننده ای در ارتباط باشید که بتواند به هر یک از سؤالات شما که پاسخ روشنی برای آن پیدا نکرده اید، پاسخ دهد .

مشاوران ما در سایت صدرا پلاست همواره آماده پاسخگویی به نیازهای شما هستند.