نایلون کشاورزی صدراپلاست

نایلون کشاورزی صدراپلاست نوعی از نایلون است که به نایلون عریض هم معروف می باشد.

این نایلون به نایلون کشاورزی یا نایلون عریض معروف است. این نوع نایلون فقط در بخش‌های کشاورزی کاربرد دارد و نمی‌توان آن را در صنایعی همچون خودرو سازی مورد استفاده قرار داد.

 

نایلون کشاورزی

نایلون کشاورزی که به نایلون عریض نیز معروف است در انواع مختلفی تولید می‌شود.

انواع مختلف نایلون‌های عریض در یک لایه، دولایه و چند لایه تولید می‌شود. هرچه مقدار ضخامت آن بالاتر باشد کیفیت آن نیز افزایش می‌یابد. نایلون کشاورزی (نایلون عریض) به صورت دو نوع گلخانه‌ای و مقاوم در برابر اشعه uv ساخته می‌شوند که کشاورز می‌تواند نایلون مناسب خود را تهیه و مورد استفاده قرار دهد.

کاربرد نایلون کشاورزی صدراپلاست در بخش‌های مختلف کشاورزی:

1. از نایلون کشاورزی بیشتر برای مسقف کردن گلخانه‌ها استفاده می‌شود.

2.  از نایلون عریض در مواردی به عنوان پوششی برای برخی قسمت‌های ساختمانی به کار می‌رود.

3. افرادی که در زمینه پرورش قارچ فعالیت می‌کنند از نایلون کشاورزی برای مسقف کردن محل پرورش قارچ استفاده می‌کنند.

4. از این نوع نایلون برای دامپروری‌ها نیز استفاده می‌شود.

نایلون کشاورزی صدراپلاست

نایلون کشاورزی صدراپلاست یا نایلون عریض

ابعاد نایلون عریض

برای تولید نایلون عریض ابعاد بزرگی در نظر گرفته می‌شود.

این نوع نایلون در عرض‌های ۱۰ تا ۸۰۰ سانتی‌متر تولید و بفروش می‌رسد. البته عرضی که برای این نوع نایلون در نظر گرفته می‌شود کاملا به سفارش مشتری بستگی دارد. ضخامت به کار برده شده در تولید نایلون کشاورزی و یا عریض نیز بین ۳۰ الی ۳۰۰ میکرون متغیر است. نایلون عریض با ضخامت بالاتر به طبع مقاومت بالاتری دارند.

 

مسقف بودن نایلون کشاورزی

البته برای این که بتوان نایلون کشاورزی را به عنوان مسقف نمودن استفاده نمود باید از تجهیزات و همچنین ستون‌های فلزی مخصوصی استفاده نمود. این ستوان‌ها میتوانند این نایلون‌ها را بر روی خود نگاه دارند. نایلون کشاورزی (نایلون عریض) قابلیت خوبی را برای نورگیری ایجاد می‌کند. نایلون کشاورزی شفاف میباشد و میتواند نور را به داخل محیط انتقال دهد که برای رشد گیاهان بسیار مناسب می‌باشد.

نایلون عریض

نایلون عریض صدراپلاست

موارد تکمیلی نایلون عریض گلخانه‎ای

با توجه به قرار گرفتن این محصول با عوامل خارجی مانند نور خورشید و رابطه مستقیم با باکتری‌ها و دیگر عوامل طبیعی، از مواد آنتی ویروس و آنتی باکتریال (ضد باکتری) در آن استفاده می شود و خاصیت‌های جدیدی در این نوع فیلم نایلون ایفا خواهد کرد. همین‌طور با توجه به نوع کشت و یا همان نوع مصرف خودتان از این نایلون می‌توانید آن را در ضخامت‌های گوناگون سفارش دهید.

مزایای پلاستیک گلخانه‌ای بالای ۱۲ متر

  1. پوشش یکنواخت گلخانه و بدون نیاز به برش‌های زیاد
  2.  صرفه‌جویی در مصرف انرژی و افزایش راندمان
  3.  افزایش استقامت نایلون در برابر عوامل خارجی
  4.  استفاده بهینه از نایلون و کاهش ضایعات که باعث کاهش قیمت نایلون نیز می‌شود.

نکته قابل‌توجه در تولید نایلون عریض کشاورزی افزودنی‌های خاص و منحصربه‌فردی است که به جهت ارتقای کیفیت و عملکرد آن به هر یک از این لایه‌ها افزوده‌اند.

 

اشعه ماورای بنفش

همانطور که گفتیم از این نایلون برای مسقف کردن استفاده می‌شود.

به همین دلیل در برابر نور خورشید قرار می‌گیرد. برای اینکه در برابر اشعه ماورای بنفش بدون هیچ تغییری باقی بماند از مواد تثبیت کنند uv در آن استفاده می‎شود که باعث افزایش عمر و مقاومت نایلون گلخانه‌ای می‎شود.

نایلون عریض مخصوص کشاورزی

نایلون عریض کشاورزی

IR ( مادون قرمز )

در مناطقی که هوای آن بسیار سرد است از این نوع افزودنی درونش استفاده می‌شود

که موجب می‌شود گرما از داخل گلخانه خارج نشود که باعث جلوگیری از کاهش دمای گلخانه می‎شود. افزودنی IR باعث صرفه‌جویی در مصرف، کاهش استهلاک تجهیزات مورده استفاده و حرارتی گلخانه‌ای، ارتقا کیفیت محصول تولیدی است.

افزودنی EVA

می‌توان گفت این افزودنی مکمل افزودنی مادون قرمز است که بیشتر در مناطقی کاربرد دارد که وزش باد در آن‌ها زیاد است، همین طور میزان این افزودنی با میزان وزش باد هماهنگ می‌شود تا خشکی و شکنندگی آن کاهش پیدا کند.

  1. استحکام بالا در برابر آسیب‌ فیزیکیو عوامل خارجی
  2. جلوگیری از اتلاف گرما
  3. انتقال نور مفید و تنظیم رشد به دلیل شفافیت نایلون
  4. مقاومت بالا در برابر تماس با فلزات گلخانه
  5.  انعطاف‌پذیری و خاصیت کشسانی بالا

 

پخش نور به صورت یکنواخت در تمام گلخانه

یکی از اصلی‌ترین دلیل‎ها برای استفاده از نایلون عریض گلخانه‌ای پخش نور است که باعث می‌شود ساقه گیاه بر اثر تابش مستقیم خورشید دچار سوختگی نشود و به صورت یکدست و مستقیم رشد کند، این نکته در کیفیت گیاهان خصوصاً گل‌های زینتی تاثیر مستقیم دارد. صدراپلاست تولید کننده انواع نایلون کشاورزی و گل خانه‌ای است و تمام نیاز‌های شما در این باره رفع خواهد کرد، آمده همکاری با گلخانه‌ها، کشاورزان، کشت‌های انواع گیاهان و میوه‌ها و…. است.