کیسه پارچه ای

کیسه پارچه ای این روزها در خریدهای روزمره بسیار رایج شده و طرفدار زیادی دارد.

خریداران با استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای مخصوص خود به خرید می‌روند و این باعث استفاده کمتر کیسه نایلونی شده. این روزها شاهد افزایش آمار پلاستیک و تاثیرات مخرب آن بر محیط زیست هستیم. اگر خوب به اطراف خود نگاه کنید متوجه وجود این پلاستیک‌ها در همه جا خواهید شد. بسیاری از کشورها و شرکت‌ها در سراسر جهان به دنبال کاهش استفاده از پلاستیک هستند. چرا که اگر روند استفاده از پلاستیک به همین شکل پیش برود ممکن است کل جهان غرق در پلاستیک شود.

اقدامات لازم جهت استفاده کمتر از پلاستیک

اقدامات بسیاری وجود دارد که بتوان مصرف پلاستیک را در مناطق مختلف کاهش داد.

یکی از این روش‌های تاثیرگذار استفاده از کیسه پارچه ای به جای کیسه‌های پلاستیکی است. مطمئنا وقتی به فروشگاه‌ها سر زده باشید با این سوال که “آیا شما به کیسه نیاز دارید؟” مواجه شده‌اید. مطمئنا جواب شما “بله” است چرا که برای حمل خریدهای خود به یک کیسه نیاز خواهید داشت. پس بهتر است از کیسه های با دوام بیشتر از جنس پنبه، جوت و یا پارچه استفاده کنید. به این شکل خود شما به تنهایی کمک بزرگی به کاهش استفاده از پلاستیک یکبارمصرف کرده‌اید.

کاهش مصرف پلاستیک

کیسه دستی پارچه ای

کیسه پارچه ای برای استفاده در خرید

مزایای استفاده از کیسه‌ پارچه ای

مزایای استفاده از کیسه پارچه ای در مقابل پلاستیک چه چیزی است؟؟

دلایل مختلفی وجود دارد که استفاده از کیسه‌های پارچه ای از پلاستیکی بهتر هستند. اما دو دلیل اصلی وجود دارد که در ادامه توضیح داده‌ایم:

کیسه‌های پارچه ای قابل استفاده مجدد هستند و باعث کاهش نیاز به استفاده از مواد بیشتر برای تولید کیسه یکبار مصرف می‌شوند و کیف‌های پارچه ای باعث کاهش استفاده از پلاستیک و در نتیجه آلودگی پلاستیک می‌شوند. (استفاده مجدد درمقابل استفاده تک)

بنابراین وقتی می‌گوییم “کیسه پارچه ای” در مورد چه چیزی صحبت می‌کنیم؟

کیسه‌های پارچه ای به هر کیسه قابل استفاده مجدد گفته می‌شود که از پلاستیک HDPE ساخته نشده باشد. اگرچه بله، تولید کیسه پلاستیکی یکبار مصرف از لحاظ فنی انرژی کمتری نسبت به یک کیسه قابل استفاده مجدد دارد اما با توجه به حجم بالای کیسه های پلاستیکی لازم برای همگام شدن با سرعت زودگذر آن‌ها، همان منابع برتری دارند.

به عنوان مثال، ما در حال حاضر هر ساله از 500 میلیارد کیف در سراسر جهان استفاده می‌کنیم. و هر یک از آن کیسه‌ها برای تولید به مقدار قابل توجهی گاز طبیعی و نفت خام نیاز دارند. فقط در ایالات متحده دوازده میلیون تن نفت برای تأمین تولید کیسه های پلاستیکی برای این کشور سالانه لازم است. همچنین برای پاکسازی و دفع این کیسه‌های پلاستیکی به مقدار قابل توجهی پول و منابع نیاز دارد. در سال 2004، شهر سانفرانسیسکو برآورد قیمت هر ساله 8.49 میلیون دلار هزینه پاکسازی و دفن زباله برای کیسه‎‌های پلاستیکی را در هر سال اعلام کرد.

مزایای کیسه‌های پارچه ای نیز با تأثیرات زیست محیطی آن‌ها افزایش می یابد.
اکنون بسیاری از کیسه‌های پارچه ای قابل استفاده مجدد از مواد بازیافتی ساخته می‌شوند، این پارچه های قابل بازیافت و قابل استفاده مجدد می‌توانند برای سال‌های آینده استفاده شوند.

 

استفاده از کیسه پارچه‌ای سازگار با محیط زیست

وقتی صحبت از پارچه های قابل استفاده مجدد می‌شود، دو دسته اصلی وجود دارد: طبیعی و مصنوعی.

الیاف طبیعی مانند جوت، کنف و پنبه که پس از استفاده نیز از نظر زیست محیطی سازگار هستند. جوت و کنف از نظر اقتصادی نیز قابل رشد و پرورش است و گیاهان ایده آل برای برداشت مواد است. پنبه از مقدار زیادی آب برای تولید استفاده می‌کند و در مقایسه با گزینه‌های دیگر کمی اقتصادی است. همچنین بسیاری از کیسه‌های الیاف مصنوعی وجود دارد که می‌توان از جمله پلی پروپیلن، PET بازیافت شده و پلی استر را در نظر گرفت. کیسه های بازیافتی، مانند پارچه Tern، کاملاً دوست‌دار محیط زیست و پایدارترین انتخاب هستند زیرا برای تولید به انرژی کمتری نیاز دارند و از پلاستیک های غیرضروری استفاده می کنند که در غیر این صورت به محل دفن زباله می روند. علاوه بر این، کیسه های پلی پروپیلن قبل از اینکه از کیسه‌های HDPE سازگارتر با محیط زیست شوند، فقط به 14 استفاده نیاز دارند.

استفاده از کیسه پارچه ای به جای پلاستیک

استفاده از کیسه پارچه ای در خرید لوازم

کاهش آلودگی پلاستیک

همانطور که گفتیم کیسه‌های پارچه ای به دلیل خاصیت استفاده مجدد کمک چشمگیری به کاهش پلاستیک یکبارمصرف می‌کند.

طبق آمار تخمین‌ زده می‌شود که تقریباً 8 میلیون قطعه پلاستیک روزانه به اقیانوس‌ها وارد می‌شود. و این آمار عمق فاجعه دنیای پلاستیکی را نشان می‌دهد و زنگ خطر برای محیط زیست بهه شمار می‌رود. از تأثیرگذارترین اقدامات فردی در کاهش استفاده از پلاستیک می‌توان به جایگزین کردن کیسه پارچه‎‌ای اشاره کرد. کاهش استفاده از پلاستیک‌های منفرد و جایگزینی کیسه‌های یکبار مصرف با کیسه‌های پارچه ای قابل استفاده مجدد است، شروع بسیار خوبی است.

چندمنظوره بودن کیسه پارچه ای

کیسه‌های پارچه‌ای چند منظوره هستند!

به این معنی که شما می‌توانید استفاده از پلاستیک خود را در بسیاری از مناطق زندگی خود کاهش دهید. بسیاری از افراد برای خرید مواد غذایی از کیسه‌های پارچه‌ای استفاده می‌کنند که این حرکتی مثبت در کاهش استفاده از پلاستیک است. اما این تنها کاربرد این کیسه‌ها نیست و شما می‌توانید از آن به عنوان کیف دستی خود یا برای کار، مدرسه یا سفر به ساحل استفاده کنید. جنبه‌های بسیاری از زندگی ما وجود دارد که می‌توانیم آگاهانه استفاده از پلاستیک خود را قطع یا از بین ببریم. یکی از ساده‌ترین و تأثیرگذارترین راه‌ها سرمایه گذاری در یک کیسه پارچه ای است. آن‌ها مقرون به صرفه‌تر، پایدارتر هستند و فقط به شما آرامش می‌دهند که با هر استفاده از آلودگی پلاستیک جلوگیری می‌کنید.

 

 

 

صدراپلاست تولید کننده انواع کیسه پارچه ای و کاور لباس پارچه ای می باشد. برای سفارش و یا کسب اطلاعات بیشتر با واحد فروش صدرا پلاست تماس بگیرید.

یا فرم اولیه سفارش رو پر کنید تا همکاران ما با شما در اولین فرصت تماس بگیرند.